Christian Petzolds nyeste film «Rød himmel» er en herlig tysk sommerfilm som må ses på det store lerretet! Tyvstart ferien med å rømme til dette tyske feriehuset ved havet sammen med forfatteren Leon, kompisen hans Felix og mystiske Nadja.
Filmen har førpremiere på Vega Scene mandag 3. juni klokken 20.30.
Som Subjekt Pluss-abonnent kan du nå vinne gratisbilletter til førpremieren av «Rød himmel» for deg og en venn! Alt du trenger å gjøre er å registrere navn og e-postadresse i skjemaet lenger ned på denne siden.
I filmen spises det gulasj ved langbordet i hagen og derfor serveres det gulasj i forkant av førpremieren. Det vil også være mulig å kjøpe tysk vin i snackbaren som er kjøpt inn for anledningen og spillelisten kommer til å være full av tyske bangers!
Matservering i nedre foajé fra 19.30
Filmstart 20.30
Om «Rød himmel»
Den selvsentrerte forfatteren Leon og fotografen Felix låner et feriehus ved havet. De håper å finne inspirasjon til sine kreative prosjekter, men blir distrahert av den gåtefulle Nadja som bor med dem. Temperaturen på både følelser og omgivelsene stiger i takt med en truende skogbrann.
«Rød himmel» er et kontemporært drama med et morsomt skråblikk på kreativitet, kjærlighet, sjalusi og frykten for å ikke selvrealisere seg selv. Filmen er regissert av den anerkjente tyske regissøren Christian Petzold, kjent for filmer som «Barbara» (2012), «Phoenix» (2014) og «Undine» (2020).
«Rød himmel» har ordinær kinopremiere 7. juni.
Du må være logget inn for å delta i konkurransen.
Allerede abonnent? Login
Ikke abonnent? Bli abonnent i dag!

Se flere eksklusive tilbud, rabatter, fordeler, invitasjoner og konkurranser i Subjekt Pluss fordelsprogram.
Fordeler er kun for abonnenter, få tilgang nå
Allerede abonnent? Logg inn.