I serien ankommer hovedpersonen Freydis, spilt av svenske Frida Gustavvson, Jómsborg. Der hersker Bradley James, eller Harekr som han heter i serien. Grotmol spiller Gudrid, kona til Harekr, bekrefter hennes agentbyrå Panorama i en pressemelding.
– Det var veldig spennende å få være del av en så enorm produksjon, og det å jobbe på engelsk med polsk-tysk-dansk aksent var veldig morsomt og litt vanskelig. Det var en annerledes opplevelse på mange måter, også fordi opptakene skjedde under koronanedstengningen, sier Grotmol i pressemeldingen.
«Vikings: Valhalla» er Netflix’ oppfølger av storsatsingen «Vikings» som ble produsert av History Channel. Det ble laget seks sesonger av den første serien – hvorav den siste gikk på Amazon Prime.
