Var på restaurant med kjæresten

Rapper skutt og drept på restaurant i Los Angeles

PnB Rock, som egentlig heter Rakim Allen, var på restauranten Roscoe's Chicken & Waffles med kjæresten sin da en raner kom inn og krevde å få flere gjenstander fra Allen, skriver Los Angeles Times og TMZ. (Foto: Presse.)
PnB Rock, som egentlig heter Rakim Allen, var på restauranten Roscoe's Chicken & Waffles med kjæresten sin da en raner kom inn og krevde å få flere gjenstander fra Allen, skriver Los Angeles Times og TMZ. (Foto: Presse.)
Den amerikanske rapperen PnB Rock ble mandag skutt og drept under et restaurantbesøk i Los Angeles, ifølge lokale medier.
Sjanger Dette er en nyhet. Artikkelen skal fortelle om noe som har hendt, og på en tilstrebet saklig og nøytral måte.
Saken er Den amerikanske rapperen PnB Rock ble mandag skutt og drept under et restaurantbesøk i Los Angeles, ifølge lokale medier.

PnB Rock, som egentlig heter Rakim Allen, var på restauranten Roscoe’s Chicken & Waffles med kjæresten sin da en raner kom inn og krevde å få flere gjenstander fra Allen, skriver Los Angeles Times og TMZ.

Allen ble så skutt, og gjerningspersonen flyktet fra stedet. Han ble fraktet til sykehus og erklært død mandag ettermiddag, lokal tid.

Allen er mest kjent for sangene «Fleek» fra 2015 og «Selfish» fra 2016. Han har samarbeidet med en rekke store artister, blant annet Ed Sheeran og Chance the Rapper.

Annonse

Liker du det du leser?

Da kommer du til å elske Subjekt Pluss!
Det er ingen bindingstid.

Bli abonnent!
– Jeg abonnerer på Subjekt fordi de er uredde og dedikerte i dekningen av kunst og kultur. Leser jeg Subjekt, vet jeg hva som skjer.


Trine Skei Grande
Tidl. kulturminister (V)
– Jeg abonnerer på Subjekt fordi de tar opp ting jeg ikke visste at jeg var interessert i. Dessuten er det et nydelig sted å holde seg oppdatert på hva som foregår i kulturnorge.


Jonis Josef
Komiker
– Jeg abonnerer på Subjekt fordi de tar samtiden på pulsen, våger å utfordre kulturlivets indre maktkonstellasjoner og dermed til gagns viser at heller ikke kultur er noen søndagsskole.


Agnes Moxnes
Presseveteran
– Jeg abonnerer på Subjekt fordi jeg ble rasende hver gang de sakene jeg ville lese var bak betalingsmur. Som abonnent ble jeg kvitt det raseriet, men ble til gjengjeld rammet av et nytt raseri. Over norsk kulturliv.


Harald Eia
Sosiolog
– Jeg abonnerer på Subjekt fordi de har vist en sjokkerende evne til å være først på ballen med nyheter i mange av de viktigste og mest brennbare kulturpolitiske debattene i vår tid.


Mímir Kristjánsson
Stortingsrepresentant (R)
– Jeg abonnerer på Subjekt fordi avisen tar opp mange interessante temaer, og som leser får jeg bedre innblikk i hva som skjer på kunst- og kulturfeltet.


Sarah Gaulin
Generalsekretær i LIM
– Jeg abonnerer på Subjekt fordi de har utviklet seg til å bli en kulturaktør å regne med. Avisen holder deg oppdatert på kulturfeltet, og er en verdifull kanal for publisering.


Janne Wilberg
Oslos byantikvar