Disse fargerike lappeteppene og mosaikkene vitner om livet i en by, aktiviteten til en vulkan, historien til en innsjø eller en isbre, en skog eller en ørken, et atmosfærisk fenomen eller en ørkenspredningsprosess.
Utstillingen er fremmet av det italienske utenriksdepartementet, den italienske romfartsorganisasjonen (ASI) og Telespazio S.p.A./e-GEOS. Den setter fokus på skjønnheten til en planet i fare og hvordan teknologi kan bidra til å forstå og beskytte miljøet.
– Jeg abonnerer på Subjekt fordi vi trenger flere aviser som står utenfor de store mediekonserne.
Adrian Eilertsen
King Skurk One
Einar Øverenget
Professor i filosofi
Mímir Kristjánsson
Stortingsrepresentant (R)
Anette Trettebergstuen
Tidligere kulturminister (AP)
– Jeg abonnerer på Subjekt fordi de tør der andre tier.
Morten Traavik
Kunstner
– Jeg abonnerer på Subjekt fordi de tør å løfte prinsipielle debatter, og stå i dem når det stormer. Medie-Norge hadde vært fattigere uten Subjekts aktive bidrag til samfunnsdebatten.
Simen Velle
Stortingsrepresentant (FRP)
Alexander Tenvik
Kunstner
Snorre Klanderud
Influenser
Anine Kierulf
Professor i jus
– Jeg abonnerer på Subjekt fordi det er en avis som setter mangfold høyt, og som mener det. Subjekt våger å ta inn flere perspektiver.
Hadle Bjuland
Politiker (KRF)
– Jeg abonnerer på Subjekt fordi de er en av de få virkelig frie avisene i Norge. De dekker kunst, kultur og samfunn med integritet, uten å bøye seg for staten eller kommersielt press. De skriver ærlig, modig og ufiltrert, og gir rom til stemmer og kunstnere som ellers ikke blir sett. Det er derfor Subjekt vokser, og derfor jeg støtter dem.
Trym Ruud
Kunstner
Asle Toje
Nestleder i Nobelkomitéen
Janne Wilberg
Tidligere Oslos byantikvar
Mohammad Usman Rana
Muslimsk tenker
Agnes Moxnes
Presseveteran
Ervin Kohn
Jødisk tenker
– Jeg abonnerer på Subjekt fordi vi trenger mer, ikke mindre kulturjournalistikk i Norge. Og så synes jeg det er viktig å følge med på tendenser, nyheter og meninger på tvers av det politiske spekteret, både saker jeg er enige i og saker jeg er uenige i.
Susanne Kaluza
Litteraturhussjef i Oslo
Trine Skei Grande
Direktør i Forleggerforeningen
– Jeg abonnerer på Subjekt fordi kultur og politikk trenger flere stemmer og plattformer i Norge. På Subjekt blir jeg orientert og irritert, opplyst og engasjert. Og kjeder meg i hvert fall ikke!
Hedvig Montgomery
Psykolog
Ari Bajgora
Rapper
Amrit Kaur
Tidligere leder i Rød ungdom
Benedikte Høgberg
Professor i jus
Sarah Gaulin
Generalsekretær i LIM