Høyesterett avviste mandag en anke fra påtalemyndigheten i Pennsylvania.
I fjor sommer ble komikeren og skuespilleren Cosby løslatt fra fengsel etter å ha sonet nesten tre år. Han ble i 2018 funnet skyldig i å ha dopet ned og misbrukt en kvinne i 2004, men dommen ble senere omgjort.
Bakgrunnen var at høyesterett i delstaten Pennsylvania kom til at dommen ikke var gyldig og at rettssaken ikke hadde vært rettferdig.
Påtalemyndigheten hadde bedt høyesterett om å gjennomgå denne kjennelsen. De mente aktor som førte saken, var bundet av en avtale forgjengeren hadde inngått om ikke å sikte Cosby.
Som normalt er, har høyesterett ikke kommentert beslutningen om ikke å ta saken opp til ny behandling. Den var inkludert på en liste over saker som retten mener ikke bør tas opp igjen.