Sjanger
Dette er en nyhet. Artikkelen skal fortelle om noe som har hendt, og på en tilstrebet saklig og nøytral måte.
Saken er
Regjeringen har opprettet en digital løsning som skal gjøre det enklere for lag og foreninger å finne tilskuddsordninger.
Det er nettstedet tilskudd.no som skal gi mer tid til aktivitet og frivillighet
– Vi vet at det er mange som bruker mye tid på å lete etter penger, og at dyrebar tid som skulle blitt brukt på aktivitet, går bort i jakten på relevante tilskuddsordninger, sier kultur- og likestillingsminister Anette Trettebergstuen (Ap) i en pressemelding.
På nettsiden er statens tilskudd til frivillig sektor samlet på ett sted, noe som skal gjøre søknadsprosessen enklere og mer oversiktlig.
Her kan også frivillige organisasjoner finne aktuelle ordninger å søke på som de ikke har visst om før.