Presentert av
Vernissageguiden
Trondheim

Dette er ukas viktigste utstillingsåpninger

Uke 12
Det blir spennende å se hva den kommende kunstgenerasjonen har å by på. (Foto: Presse).

Godt og blandet

Salig er tiden i kunstakademienes trygge favn, før lånekassepengene tar slutt. Deretter blir man uteksaminert som selvstendig næringsdrivende. Overgangen fra kunststudent til profesjonell kan være overveldende, men studentene der imellom befinner seg ofte i en rasende utvikling.

Dette kan du være vitne til på Trondhjems kunstforening. Med utstillingstittelen «Midtveis» inntar andreårsstudentene fra kunstakademiet lokalene i andre etasje. Der viser de sin individuelle søken etter et eget formspråk. Her kan du trolig forvente fotografi, maleri og tekstile installasjoner.

Se et knippe utvalg av kunstneriske u-svinger tirsdag 25. mars.

Liker du det du leser?

Da kommer du til å elske Subjekt Pluss!
Det er ingen bindingstid.

Bli abonnent!
– Jeg abonnerer på Subjekt fordi de er uredde og dedikerte i dekningen av kunst og kultur. Leser jeg Subjekt, vet jeg hva som skjer.


Trine Skei Grande
Tidl. kulturminister (V)
– Jeg abonnerer på Subjekt fordi de tar samtiden på pulsen, våger å utfordre kulturlivets indre maktkonstellasjoner og dermed til gagns viser at heller ikke kultur er noen søndagsskole.


Agnes Moxnes
Presseveteran
– Jeg abonnerer på Subjekt fordi de har vist en sjokkerende evne til å være først på ballen med nyheter i mange av de viktigste og mest brennbare kulturpolitiske debattene i vår tid.


Mímir Kristjánsson
Stortingsrepresentant (R)
– Jeg abonnerer på Subjekt fordi avisen tar opp mange interessante temaer, og som leser får jeg bedre innblikk i hva som skjer på kunst- og kulturfeltet.


Sarah Gaulin
Generalsekretær i LIM
– Jeg abonnerer på Subjekt fordi de har utviklet seg til å bli en kulturaktør å regne med. Avisen holder deg oppdatert på kulturfeltet, og er en verdifull kanal for publisering.


Janne Wilberg
Oslos byantikvar