Lukkk meny
Meny
98+2

Henrik Posner

  • 2026
    98+2
  • 2025
    100
  • 2024
    100Ny
  • 2023
    0
  • 2022
    0
Henrik Posner har mye makt over hvem «hele» bransjen får høre på Bylarm. (Foto: Bylarm.)

Han er muligens listens mest ubeskrevne blad.

Hvem er så Henrik Posner? Han er booking-ansvarlig på bransjefestivalen Bylarm. Dermed har han stor makt over hvem som får spille foran hele Norges musikkbransje. Ja, for bransje-toppene drar ikke på Stavern-festivalen som deg, kjære leser, de drar på Bylarm. For å finne den neste store artisten.

Bylarm er nykommerfestivalen. Det gir Posner en helt spesiell mulighet til å skjenke alle unge og lovende musikere som drømmer om å stå på Bylarm-scenen, nettopp denne muligheten.

De norske artistene som har hatt sitt store gjennombrudd på Bylarm, er mange. Nesten de fleste, så vi ville spart tid på å nevne dem som ikke faller innunder denne kategorien. Men hvor er publikum, spurte Subjekt sist vi besøkte Bylarm. Har festivalen mistet noe av sin funksjon i en tid hvor internett og algoritmer får stadig større innflytelse? Antagelig.

Jo da, dette er en utfordring Henrik Posner må hanskes med. Heldigvis er han ung, og har mye tid på seg til å vokse i rollen.

Gunnar Stavrum pride regnbuefarger medier aviser markering flagging logo
NTB-redaktør Tina Mari Flem. (Foto: Håkon Mosvold Larsen/NTB.)
Kulturredaktør i Klassekampen, Bendik Wold. (Foto: Klassekampen.)
Hun er utdannet lektor, men har fra 2018 vært ansvarlig redaktør i avisen Klassekampen. (Foto: Heiko Junge/NTB.)
Mari Velsand bestemmer hvem som skal få pressestøtte og ikke. (Foto: Mathias Fossum/Medietilsynet.)
Sun Heidi Sæbø
VG-redaktøren har stor innflytelse på nordmenns oppmerksomhet. (Foto: Cornelius Poppe/NTB.) VG, Gard Steiro, Steiro, VG-sjefen